Časopis blogu 3.díl

17. února 2011 v 8:00 | Lue - admík ;)


Obecně k rasismu...
Nechápu... opravdu nejsem schopna pochopit, a věřte, že jsem se o to snažila, jak někomu může někdo vadit kvůli tomu, že má jinou barvu pleti? Prostě to nechápu. Je mi odporný ten postoj většinový společnosti, kdy se například 2 kamarádi baví a ten jeden začne říkat něco o svým spolupracovníkovi a zdůrazní, jen tak mezi řečí, ten žlutej. Ani nechápu, proč má především starší generace strach(?) z toho jít k zubaři, který je černoch - to jim jako zašpiní rukou pusu, až jim bude kontrolovat zuby?


Nesmim zapomenout na toho chlápka s knírkem...
Ten chlápek, snad je každému jasné, koho myslím, to měl setsakramensky promyšlený. On byl chytrej. No ale k čemu to vedlo, že..? Zmanipulovat lidi, ti byli šťastní, že dostali práci (výroba zbraní a různých vymožeností do koncentráků) a začal hlásat, jak je ta jeho germánská, nordická, blonďatá (on měl tmavé vlasy, že..) čistá a že ostatní jsou špína. To je úplně dementní teorie. Byl to idiot. A vstává mi hrůzou i to, co jakožto holka nemám, když dnes slyším, že to měl s těma cikánama dokončit... Těm lidem nedochází, že po cikánech by přišli na řadu jejich prarodiče, jakožto Češi - tehdy jeden z největších nepřítelů Němců. A díky tomu by tu nemuseli být ani ti, co to tak odvážně hlásí a toho pána si věší na zeď stejně jako někdo jiný si na tu zeď věší třeba Brada Pitta. A setkávám se s pravdivým názorem, že všichni nejsou stejní. Pojďme si zateorizovat do extrému... Dejme tomu, že dojde k vyhlazování - kdo bude rozhodovat o tom, jaký je dobrý a jaký špatný???

Berou nám práci...
To je častá námitka takzvaných rasistů (ono vlastně "co přesně je rasista?"). Na jednu stranu mají pravdu. Vietnamci si tu zakládají různé obchody, dováží levné zboží, a tím má újmu český průmysl - textilní a v poslední době i potravinářský. Jenže kdo může za to, že tu ti Vietnamci jsou? EU a volný pohyb mezi hranicemi. EU - díky ní mám možnosti cestovat, což bych si nemohla v době ČSSR dovolit, ale paradoxně právě to cestování je mínus, díky kterému to tu je tak, jak to je. A jiní tu pracují "načerno" - berou nám práci, ale většinou to jsou stejně činnosti, které by stejně Čech dělat a kor za takovou mzdu nechtěl.

Muslimové...
S rasismem přímo to nesouvisí, ale nějaká návaznost tu je. Jsem zase u multikulti Evropy. Muslimové si vyskakují a nedivím se, že jsou neoblíbení. Také bych tu nechtěla mešitu (nevím, kde přesně, ale na nějakých místech Evropy si ji muslimové prosadili!). Jsou to teroristi. A jakmile se proti ním ohradíte, "ve jménu Alláha vás zabijí". Bojim se jich a nemám je ráda. Jenže EU to nechala zajít už daleko a prostě nechci se dožít toho, až islám pohltí svět (záměrně nepíšu "jestli"). Nedá mi to a zmíním i telenovelu, kterou teď dávají na Nově. Je to z Turecka a jsou tam muslimové. Ne, nejsem xenofob ani rasista. Jen cítím, že je toho už moc.

Rómové, cikáni, … a jinak jim neřikám a řikat nebudu...
Žijí většinou v romských ghettech. Jsou špinaví. Pomalu negramotní. A kradou. No a za to já je mám vinit? Je to začarovaný kruh. Ten člověk se do toho narodí, vidí doma, že kradou a mluví sprostě. Samo od sebe ho nenapadne, že to jde i jinak. A proč vlastně by se o to měl snažit? Jenže pak na to doplácíme my, jakožto plátci daní, když na ně vyděláváme a oni se nám za to ještě smějí. Za to může stát. Stát by měl udělat jasná opatření, která by poskytování dávek jasně omezila - za splění určitých podmínek by dostali dávku. A zároveň by jim měl stát umožnit žít jinak než, jak žijí. Asi jsem moc idealista. Ono to není tak jednoduché, všechno... Co mě štve je, že oni dostávají menší tresty než bílí - snad ze strachu, který mají státní orgány, aby nebyly nařčeni z rasismu. A romové si to uvědomují. Co se rasismu týká, zdaleka nefunguje "bílý proti černému", je to i naopak. Prostě fiftyXfifty.

Jsou i výjimky...
Samozřejmě i mezi romskými spoluobčany jsou lidé nespokojení a stydící se za ty své. Takoví studují a snaží se pro vymanit z toho bludného kruhu (ghetto, nulové vzdělání, krádeže). A jsme pak opět u paradoxu - právě tohohle spořádaného roma zmlátí ti vyholený hlavy, protože se jim nelíbí, že je například dobře oblečen díky penězům, které si vydělal.
Mám ve třídě 2 romské spolužačky (jedna je míšenka, ale na tom v konečné fázi nesejde). Jedna se hlásí na práva, mimochodem je to největší šprtka od nás (to slovo šprtka nemyslím zle, chci jen zdůraznit, že není taková, jako společnost romy vidí). A druhá? Nevím, co má v plánu dělat, ale její pisatelské schopnosti a smysl pro poezii jsou... prostě má talent.

Závěr..?
Rasismus tu je, byl a bude. Stát i EU by měly udělat vše proto, aby nedošlo ke konfliktům vedoucím k válce. Jenže jak? To vám nepovím. Nějaké poselství? Nic není jenom černé nebo jenom bílé a všechno má své klady i zápory, tak nekoukejte na vše jen z jednoho úhlu.

Autorka ze stránek:  www.killingpajuska.estranky.cz

Když jsem četla tento článek , zaujal mě natolik že jsem se rozhodla že ho zveřejním v časopisu.
Autorka tohoto článku má blog ovšem používa ho jako reklamní blog a její hlavní je  ZDE

Nejhlavnější novinka tohoto blogu: Novej Design ! =)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama